Płytki cegłopodobne to już nie moda, ale mądry i sprawdzony design. Mądry, bo tańszy i praktyczniejszy od tradycyjne cegły, sprawdzony, bo na bazie projektów największych i doświadczonych architektów widać, że ponadczasowy. Widać to też po produktach firmy Stones. Płytki cegłopodobne, które na dobre wykorzystywane są dziś w budownictwie – zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach, nie tylko zresztą mieszkaniowych, odpowiadają na różne zapotrzebowania współczesnej architektury i designu.
Na stałe płytki cegłopodobne weszły do biur, budynków użyteczności publicznej, restauracji, pubów, przedszkoli i szkół. Zdobią przestronne wnętrza loftowe, jak i słodsze powierzchnie w stylu country. Trafiają na fasady centrów handlowych. Ich zastosowanie czasem podyktowane jest nawiązaniem do historii miejsca, lokalizacji, czasem po prostu odzwierciedla zainteresowanie osób, które się na nie decydują. Ważne przy tym są inspiracje. Wiele osób zachwyca się np. architekturą Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu, gdzie industrialny, wyrażony czerwoną cegłą budynek łączy się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Płytki cegłopodobne, dzięki którym uzyskamy podobny efekt to mrozoodporna Aruba o unikalnym charakterze odwzorowującym prawdziwą, wiekową cegłę. Aruba jest zresztą płytką cegłopodobną bardzo często wykorzystywaną we wnętrzach mieszkalnych o przeróżnych charakterach – klasycznym lub vintage.
Gdyby chcieć uzyskać efekt bardziej modernistyczny, można skorzystać z płytki cegłopodobnej Malmo, której przecierana struktura sprawdza się w zestawieniach z lakierowanymi meblami, elementami metalowymi i szklanymi. Kontrastuje i ociepla wnętrza. Poza płytkami w stylu naturalnej, starej cegły, szeroko wykorzystywane są obecnie płytki cegłopodobne w innych kolorach – jak biel, szarość, czerń, antracyt. Bardzo często nie tylko nawiązują do stylu skandynawskiego, czy też minimalistycznych wymagań, ale też dają czystą bazę pod wszelkiego rodzaju meble, dodatki, aranżacje, upodobania kolorystyczne.
Taką płytką cegłopodobną jest Windsor – częsty wybór do apartamentów osób lubiących miejski styl życia, które mimo zamieszkiwania w nowoczesnych, nowo wybudowanych budynkach, cenią sobie styk z wiekową fakturą szarej, lub białej cegły, dający poczcie trwania, przywiązania do tradycji. Płytka cegłopodobna Windsor ma również wyjątkową zaletę – sprzedawana jest z gotową fugę. W związku z tym jej ułożenie na ścianie staje się wyjątkowo łatwe i szybkie (w uzupełnieniu z gotowymi narożnikami).
Popularne rozwiązania w wystroju wnętrz płyną dziś jak wiadomo z północy – Dani, Szwecji, Norwegii, ale też z kosmopolitycznego Berlina. Tam we wnętrzach dominują biele. Do nich idealnie wpasowują się płytki cegłopodobne Oxford, których cechą wyróżniającą jest wąski rant, pełniący funkcję fugi. Osadzona blisko siebie płytka Oxford ma porowatą powierzchnię, nadającą ścianom charakteru obecnego w kamienicach Kopenhagi, Sztokholmu czy Oslo. Pozornie chłodny klimat jasnych wnętrz z porowatą powierzchnią płytek cegłopodobnych w codziennym zamieszkiwaniu sprawdza się doskonale. Tradycja ma swój urok i ciepło.
Płytki cegłopodobne Stones są więc uniwersalne, gotowe na różne gusta. Ważne przy tym, że są łatwe w montażu. Gotowa fuga, jak np. w Windsorze, obecna jest również w płytce cegłopodobnej Vintage. Osoby zamierzające zająć się montażem samodzielnie i w szybkim czasie, kochające dobry design, mają więc dodatkowy atut.