Kamień naturalny – elegancki, trwały, oryginalny

Trójwymiarowa i bogata struktura kamienia naturalnego daje prawie nieograniczone możliwości kompozycyjne, dzięki czemu łatwo go dopasować do innych elementów aranżacji wnętrz. Kamień naturalny wykorzystuje się zarówno w kompozycjach nowoczesnych jak i tych, które czerpią zdecydowanie z tradycji i wpisują się w nurt retro. To także jeden z najbardziej oryginalnych, eleganckich i trwałych sposobów na wykończenie ścian. Nie dziwi, więc fakt, że kamień naturalny wykorzystywany jest przede wszystkim w reprezentacyjnych pomieszczeniach i często gra w nich pierwsze skrzypce.

 

Nero 1

Nero 1

Unikalna barwa i odcienie kamienia naturalnego związane są z jego pochodzeniem. Dlatego tym bardziej przed wyborem konkretnego modelu koniecznie należy zobaczyć go na żywo i sprawdzić jak prezentuje się przy naturalnym i sztucznym świetle. Dużą rolę w odpowiednim wyglądzie kamienia naturalnego odgrywa jego odpowiednie oświetlenie. Dzięki niemu możemy kamień mocno wyeksponować lub wręcz przeciwnie, spowodować, że stanie się intrygującym tłem dla ważniejszych dla nas elementów wnętrza. Dzięki ponadczasowemu designowi, coraz więcej projektów budynków użyteczności publicznej uwzględnia zastosowanie tego uniwersalnego materiału do wykończenia i wyróżnienia inwestycji.

 

Bianco 1

Bianco 1

Marka Stones przygotowała pięć różnych modeli kamienia naturalnego, które odpowiadają na szerokie zapotrzebowanie rynku. Najjaśniejszym kamieniem w ofercie jest biały kamień naturalny Bianco, który w swej strukturze posiada połyskujące, nieregularne drobinki mineralne hipnotycznie odbijające światło. Kamień sprawdza się świetnie ułożony zarówno w poziomie jak i w pionie. Swego rodzaju przeciwieństwie Bianco jest kamień naturalny Grey o grafitowej i zdecydowanie matowej kolorystyce. Kamień ten ze względu na swój bogaty skład mineralny nadaje się wyłącznie do montażu we wnętrzach.

 

Ivory 1

Ivory 1

W gamie produktów Stones znajduje się także kamień Nero, który charakteryzuje się różnymi odcieniami czerni. Jednak najbardziej spektakularne efekty można uzyskać wykorzystując w aranżacjach kamienie naturalne o niepowtarzalnej i niejednolitej kolorystyce. Idealnym przykładem takich kamieni są modele Ivory i Rusty. Kamień naturalny Ivory charakteryzuje się barwami, które przechodzą od delikatnych , kremowych żółci a la kość słoniowa, przez rudości po szarości i beże. Natomiast Rusty jest kamieniem, którego styl wpisuje się w rdzawe, industrialne klimaty w otoczeniu dostojnych szarości i brązów.

 

Rusty 1

Rusty 1

Kamień naturalny świetnie koresponduje z miedzianymi kolorami i miedzianymi, połyskliwymi dodatkami. Często wykorzystywany jest w modnych, eklektycznych wnętrzach, gdzie łączy się elementy wystroju z różnych epok a bogactwo struktury i niebanalna kolorystyka są w pełni pożądane. Kamień naturalny często wykorzystywany jest do wykończenia kominków i podkreślenia ich roli w salonie.

 

Kamień naturalny kojarzy się z bliskością natury. Jest ponadczasowy, trwały i miły dla oka. Jest także rozwiązaniem łatwo dostępnym ze względu na ogólnopolską sieć dystrybucji produktów Stones. Kamień naturalny nie jest trudny w montażu a przy tym zachowuje przez bardzo długi czas swoje walory użytkowe i estetyczne.