Marka Stones, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadziła pięć produktów, które dokładnie imitują cegłę. Wśród nich są płytki gipsowe lub betonowe inspirowane unikalnym kształtem i fakturą cegły. Każdy model płytki dostępny jest w minimum dwóch wersjach kolorystycznych, dobranych specjalnie do charakteru poszczególnej cegły. Imitacja cegły podbija serca osób, które cenią dobry design. Obecna technologia, wysokiej jakości materiały i lata doświadczeń pozwalają uzyskać kształty i wzory płytek, które są łudząco podobne do prawdziwych cegieł w różnych stylach i odcieniach.
Kształt cegły od lat jest klasycznym wzorem prostoty i ponadczasowości. Dzięki temu imitacja cegły może stać się uzupełnieniem dominującego stylu wnętrza, tłem dla wyposażenia i dodatków lub głównym elementem aranżacji pomieszczenia. Wzór cegły bazuje na latach tradycji, więc w pełni opiera się chwilowym modom i trendom. Nie wymusza też urządzania wnętrza w jednym stylu. Co ważne, płytki imitujące cegłę można montować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Wewnątrz pomieszczeń kładziemy płytki wykonane z gipsu, natomiast na elewacji stosuje się imitację cegły wykonaną z betonu.
Cegła sprawdzi się świetnie jako dopełnienie wnętrz w stylu skandynawskim (płytka Windsor o intrygującej fakturze z gotową fugą czy stonowana płytka Oxford z wąską, gotową fugą), loftowym (płytka Vintage z widocznymi przebarwieniami i chropowatą strukturą oraz gotową fugą), modernistycznym (płytka Malmo o zaokrąglonych brzegach z rzucającymi się w oczy przebarwieniami) czy bardziej klasycznym (płytka Aruba imitująca cegłę naturalną – klasyczną). Płytki imitujące cegłę często wykorzystywane są w salonach, gdzie w zależności od wybranego koloru powiększają optycznie pomieszczenie (biała imitacja cegły) lub je ocieplają (ruda imitacja cegły).
Imitacja cegły służy też często do wydzielania w salonie np. strefy odpoczynku lub gustownego oddzielania od aneksu kuchennego. Popularnym pomysłem wykorzystania imitacji cegły jest montaż jej w kuchni pomiędzy szafkami a blatem roboczym. W takim przypadku cegła jest zazwyczaj dodatkowo zabezpieczana taflami ze szkła by móc łatwiej utrzymać ją w czystości. Imitacja cegły sprawdzi się także idealnie jako stonowana dekoracja korytarzy i przedpokojów.
Płytki imitujące prawdziwą cegłę często wykorzystywane są do zwiększenia atrakcyjności budynku oraz podniesienia jego prestiżu. W przypadku elewacji domów najpopularniejszym wyborem jest minimalistyczna, szara płytka Windsor z gotową fugą. Natomiast czerwonawa płytka Aruba często wykorzystywana jest do dekoracji ogrodzeń posesji.
Płytki imitujące cegłę montuje się w łatwy sposób. W przypadku imitacji cegieł z gipsu nie są nawet potrzebne specjalne narzędzia do jej położenia. Instrukcja zamieszczona w pudełku z płytkami w pełni wystarcza by każdy mógł położyć je samodzielnie bez potrzeby wynajmowania ekipy fachowców. Imitacja cegły jest praktycznym wyborem i designerską inwestycją na lata. Pozwala nam na uzyskanie nieograniczonej liczby unikalnych aranżacji. Szczególnie, że płytki imitujące cegłę można w łatwy sposób pomalować na dowolny kolor. Wystarczy je wpierw zagruntować.