Różne oblicza ceglanej płytki

Motyw cegły zyskuje w ostatnich latach ogromną popularność. Nic dziwnego – jeden z najpopularniejszych materiałów już od starożytności stosowanych w budownictwie ma nie tylko wyjątkowe walory estetyczne, ale kojarzy się też z ciepłem domowego ogniska i pasuje praktycznie do każdego stylu i wnętrza. Świetną alternatywą dla tradycyjnej, trudnej do utrzymania klasycznej cegły, są betonowe lub gipsowe płytki cegłopodobne. To opcja nie tylko tańsza, ale też łatwiejsza do położenia i utrzymania.

Cegła jak zaproszenie

Firma Stones ma w swojej ofercie nie tylko gipsowe płytki cegłopodobne, ale i mrozo oraz wodoodporne betonowe płytki, które doskonale sprawdzą się na elewacjach naszych domów. Okładzina ścienna przechodząca dyskretnie z zewnątrz do naszej jadalni, salonu czy holu to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników. Tym bardziej, że do wyboru mamy wiele struktur, kolorów i wzorów. Co ważne płytki cegłopodobne są o wiele lżejsze i łatwiejsze w obróbce niż tradycyjna cegła. Odpowiednio położone mogą nie tylko „odświeżyć” elewację czy wnętrze, ale i podkreślić urodę całego budynku – jego bryły i rozwiązań architektonicznych. Na uwagę zasługuje fakt, iż takie płytki będą pasować zarówno do uroczego domku na wsi, jak i mieszkania urządzonego w modnym stylu skandynawskim czy nowoczesnego loftu w środku miasta.

Powrót do korzeni


Vintage to najlepsza propozycja dla zwolenników bardziej stonowanego efektu, a jednocześnie prostoty cegły rozbiórkowej. Ukłon w jej stronę jest możliwy dzięki licznym wżerom, spękaniom i przebarwieniom. Ta płytka pasuje do każdego wnętrza, bardzo dobrze sprawdzi się jako intrygujące tło np. ulubionego obrazu czy ciekawej rzeźby. Do wyboru mamy trzy opcje kolorystyczne – czerwoną, beżową i białą. To prostota i autentyczność w najlepszym tego słowa znaczeniu!

Coś dla tych, którzy kochają nowoczesność i eksperymenty

Czasy, kiedy beton uważano za stan surowy, odeszły już w niepamięć. Warto więc wykorzystać jego niebanalną elegancję. W celu poeksperymentowania z formą, wydobycia ostrości kantów czy ciekawych załamań, warto wybrać betonowe płytki Aruba. W ich wypadku żadna powierzchnia nie stanie się ograniczeniem. Płytki z tej serii we wnętrzu świetnie sprawdzą się w połączeniu z metalem, szkłem i olejowanym drewnem, a zastosowane na elewacji podkreślą zwłaszcza nowoczesne, minimalistyczne budynki.

Natomiast w bardziej przestrzennych pomieszczeniach, gdzie cegła może bez problemu „rozgościć” się na największej ścianie, doskonale sprawdzą się większe płytki typu Windsor. Ich zaletą jest szybki i prosty montaż, nie wymagający fugowania.


Są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych – bieli, czerwieni i szarości. Te ostatnie świetnie „uspokoją” wnętrze ale też dobrze sprawdzą się w połączeniu z nowoczesnym akcentem kolorystycznym – np. turkusem czy cytrynową żółcią. Takie zestawienie z pewnością potwierdzi charakter i osobowość gospodarza.