Płytki ścienne – łatwy i szybki sposób na metamorfozę domu

Od kilku lat na rynku aranżacji i wykończenia wnętrz dominują płytki ścienne. Głównie w trzech formach: kamieni dekoracyjnych, płytek cegłopodobnych oraz kamieni naturalnych. Polecane są do wszystkich wnętrz, a także na elewacje budynków czy też ogrodzenia. Bazujące na fakturach i barwach natury produkty Stones swoją popularność zawdzięczają nie tylko interesującym wzorom, odpowiadającym designerskim trendom, ale przede wszystkim doskonałej jakości.

 

Siena 3

Siena 3

Płytki ścienne wnoszą do wnętrz oryginalny klimat i styl. Pomieszczenia nie tracą przy tym na „swojskości” – najczęściej zyskują. Ma to miejsce np. w przypadku zastosowania płytek ściennych Honey, lub też inspirowanych francuskimi rezydencjami płytek na ściany Lascar. Sprzyja to też tworzeniu aranżacji z niebanalnymi dodatkami. Ciekawie komponuje się, np. w wydaniu płytek Mayon, Siena lub Merapi, ze szklanymi i metalowymi elementami, obrazami, fantazyjnymi lampami, elementami lustrzanymi – wprowadzając naturalny i miły kontrast.

 

Siena 1

Siena 1

Do płytek ściennych można dopasować różne dekoracje, takie jak poduchy czy też figurki, obrazy, bibeloty. Bogactwo struktur i kolorów występujące w płytkach ściennych Stones pozwala na różnorodne aranżacje – mocne kolorystycznie Averno nadaje charakteru feerią nieregularnych barw, a geometryczne City wprowadza metropolitarny klimat. City jest idealnym wyborem miłośników subtelnej prostoty oraz jednolitej kolorystyki.

 

Averno 1

Averno 1

Te osoby mogą też zwrócić uwagę na płytki ścienne Aruba, Oxford, Vintage i Windsor. Zwolennicy wielobarwności pojedynczych płytek zachwycą się kamieniem Ivory, na którego powierzchni przenikają się kolory kości słoniowej i pastelowych rudości, które zostały przełamane rozbielonymi szarościami. Ivory pasuje do różnych wnętrz – klasycznych i designerskich. Idealnie przenika się z meblami i dodatkami w kolorach bieli oraz jasnym, surowym drewnem. Płytki ścienne coraz częściej trafiają też do kuchni. Częstym wyborem są w tym przypadku płytki Malmo o zaokrąglonych brzegach, dostępne w kolorze białym oraz klasycznym pomarańczowo-rudym z wyraźnie przebijającymi szarościami. Ta płytka ścienna wyjątkowo dobrze ociepla i zmiękcza, ale przy tym i dopełnia wnętrze z meble kuchennymi na wysoki połysk, metalicznymi dodatkami, przeszkleniami, nowoczesnymi sprzętami kuchennymi jak piekarnik czy lodówka.

 

Malmo 2

Malmo 2

Płytki ścienne mogą mieć kluczową rolę w doskonałych podziałach stref w otwartych przestrzeniach domów i mieszkań. Szczególnie w salonach. Charakteryzująca się kolorami ziemi płytka Gahano wprowadza ład i elegancję, Merapi wkomponowuje się we wnętrza stonowane zasłonami, dywanami, wygodnymi sofami. Osoby o nowoczesnych preferencjach wybiorą płytki ścienne Toronto, odwzorowujące strukturę naturalnego drewna w geometrycznej, mocno zarysowanej formie. Ciepłe i precyzyjnie wykonane płytki ścienne Ineria są częstym wyborem do sypialni, gdzie swoją delikatną geometrycznością wprowadzają nie tylko ład, ale też ocieplają wnętrze kontrastowym połączeniem, zależnie od wariantu, kolorów brązowych z beżami lub brązów z grafitem. Takie połączenia kolorystyczne trafiają na ściany podróżników, marzycieli, fanów etnicznych klimatów.