Kamień na ścianę – postaw na oryginalny styl

Trendy w wystrojach wnętrz zmieniają się dynamicznie. Ostatnimi czasy obfitują w precyzyjnie dobrane dekoracje oraz nawiązania do innych kultur, bazując przy tym na elementach naturalnych. Kamień na ścianę wpisuję się w ten klimat idealnie i dzięki temu staje się jednym z najbardziej popularnych elementów wystroju wnętrz. Warto jednak wśród wielu produktów dostępnych na rynku wybierać te, które wykonane są precyzyjnie z najlepszych dostępnych materiałów. Kamień na ścianę Stones jest emanacją dobrego stylu, który czerpie z natury.

 

Oviedo 2

Oviedo 2

Kamienie przeznaczone do montażu na ścianie są dekoracyjne – o różnych fakturach i kolorach lub naturalne – kojarzące się z bliskością natury. Mnogość wyboru daje niezliczone możliwości ich wykorzystania, co stanowi niezaprzeczalny atut. Kamienie ścienne używane są w najpopularniejszych aranżacjach, niejednokrotnie wygrywających konkursy na najlepszy design wnętrz. Ciepły nastrój, przyjemna atmosfera, przenikające się kolory, oryginalne faktury kamienia to cechy uświetniające każde wnętrze.

 

Siena 3

Siena 3

Kamień na ścianie wygląda intrygująca zarówno w salonie, jak i w sypialni czy korytarzu. Jest mocnym akcentem ozdobnym, dlatego warto podkreślić nim konkretną część wnętrza. Kamień na ścianę montowany jest zazwyczaj w salonie – nad komodą lub za sofą. Często spotykanym rozwiązaniem jest wykorzystanie centralnej ściany do ekspozycji bogatego w kształty i kolory kamienia, na którym wieszany jest telewizor lub minimalistyczny obraz. W przypadku pomieszczeń o małej powierzchni najlepiej wybrać drobną, delikatną, jasną płytkę by uzyskać efekt optycznego powiększenia.

 

City 1

City 1

Trójwymiarowa struktura kamieni daje pole do aranżacyjnych popisów w najlepszym wydaniu. Można je dopasować zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych, które czerpią bardzo mocno z poprzednich epok. Śmiało można stwierdzić, że kamień na ścianę to element wystroju, który oprze się próbie czasu i zmianom mody. Dodatkowo jest łatwo dostępnym rozwiązaniem.

 

Ineria 1

Ineria 1

Niezaprzeczalnym atutem kamienia mocowanego na ścianie jest łatwy montaż. Kamień na ścianę Stones występuje w wielu wersjach i kolorach. Kamień na ścianę Mayon nawiązuje do ręcznie łupanego piaskowca. Niezwykła struktura oraz unikalne przebarwienia idealnie sprawdzają się zarówno w delikatnych aranżacjach o pastelowej kolorystyce jak i w projektach bazujących na mocnych, intensywnych kolorach. Przykładowo do wnętrz rustykalnych idealnie nadaje się kamień ścienny Rusty. Odcienie brązów i rudości kojarzą się bezsprzecznie z wiekowymi murami pokrytymi urzekającymi, naturalnymi wykwitami. Tego typu kamień na ścianę zdecydowanie przykuwają uwagę. Kamień Rusty skutecznie podkreśli inne materiały jak np. surowy tynk, metal, beton architektoniczny czy szkło.

 

Nero 1

Nero 1

Zwolennicy klasyki mogą zainspirować się płytkami Bianco lub Nero. Pierwsza sprawdzi się perfekcyjnie w stonowanym, prostym wnętrzu. A nutkę magii uzyskamy, dzięki drobinkom mineralnym, które połyskują delikatnie na powierzchni kamienia. Druga, mocnym akcentem, podkreśli indywidualność każdego wnętrza. Łącząc kamień na ścianę Nero ze złotem lub matowym drewnem uzyskamy naprawdę intrygujące efekty. Kamień na ścianę i niebanalne dodatki to para idealna. Komponując w przemyślany sposób takie elementy jak: szklane dekoracje, finezyjne lampy, obrazy w ramach czy lustrzane gadżety możemy przemienić nasze wnętrze w iście designerski, a przy tym praktyczny, kąt.