New in 2016

Wnętrzarscy designerzy proponują aranżację wnętrz w stylach vintage, modern i skandynawskim. W stylach tych obecne są zróżnicowane struktury materiałów takie jak cegła, surowe drewno czy grube, wyplatane tkaniny. Cegła króluje jako dekoracja ścian w salonie, holu czy sypialni. Harmonijna, stonowana kolorystyka wnętrz zarezerwowana jest dla stylu skandynawskiego, zdecydowany kontrast bieli i czerni dla modernistycznego, natomiast styl vintage wykorzystuje kolorystykę naturalnego drewna.

Nowa kolekcja płytek cegłopodobnych Stones powstała z inspiracji tymi trzema nurtami. Płytki Malmo, Oxford, Vintage 2 i Vintage 3 dopełniają wybraną stylistykę wnętrza interesującą teksturą i kolorem. Każda z nich wyróżnia się innym typem fugi oraz kształtem i fakturą pojedynczej płytki.

Malmo to cegła o zaokrąglonych brzegach, dostępna w kolorze bielonej cegły oraz klasycznej rudości z białymi i szarymi przebarwieniami. Płytka przyjemnie kontrastuje z monochromatycznymi kolorystycznie powierzchniami oraz nowoczesnymi meblami na wysoki połysk, bezbarwnym szkłem i metalicznymi detalami – typowymi dla stylu modernistycznego.

Płytki Oxford wyróżniają się wąskim rantem, który pełni funkcję fugi. Dzięki niemu można uzyskać efekt gęsto ułożonych cegieł. Porowata powierzchnia płytki nadaje jej charakteru cegły nadgryzionej zębem czasu. Dopełni przytulne i przestrzenne wnętrze nawiązujące do chłodnej klimatycznie, za to gościnnej i domowej atmosfery Północy, charakteryzującej się czystością formy i stonowanymi barwami: bieli, szarości, i brązu.

Vintage 2 i 3 to niekwestionowany faworyt wśród miłośników stylu retro. Płytki mają wyraźnie zarysowany kształt długiej cegły z gotową fugą. Vintage 2 to biała cegła z przebarwieniami w odcieniach ciepłych szarości, natomiast Vintage 3 jest odzwierciedleniem starej czerwonej cegły o białych i popielatych przetarciach. Bogata w spękania i pory tekstura płytek idealnie wpisuje się w architektoniczny nurt vintage, który wykorzystuje w aranżacjach takie elementy jak: drewniane meble i skrzynie o misternych zdobieniach, chłodne metale czy naturalne tkaniny.