Instrukcja montażu:

Płytki i narożniki produkowane na bazie gipsu syntetycznego do stosowania tylko wewnątrz pomieszczeń. Nieznaczne różnice w wymiarach i kolorach wynikają z charakteru produkcji i dodają ścianom naturalnego wyglądu. Towar należy sprawdzić przed położeniem. Zalecamy jednorazowy zakup płytek z jednej partii produkcyjnej w celu uniknięcia różnicy w odcieniach płytek. Producent w roszczeniach klientów nie uwzględnia różnicy w kolorach do kupionych po czasie materiałów.
Płytki należy kleić na czystą, suchą i równą powierzchnię, podłoże musi być stabilne i przenosić obciążenie płytek. Należy zastosować klej firmy STONES: POWERGIPS, E-7, 16 kg (szczegółowa instrukcja klejenia na opakowaniu kleju),  które gwarantują trwałość montażu płytek. Klejenie innymi klejami wyłącznie na odpowiedzialność klienta. Płytek nie należy kleić w miejscach gdzie temperatura przekracza 50° C oraz w miejscach o podwyższonej wilgotności. Klejoną powierzchnię należy zagruntować środkiem do gruntowania firmy STONES: G-5. Płytki należy dobierać z kilku kartonów jednocześnie w celu jednolitego rozmieszczenia odcienia. Temperatura otoczenia w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu, nie powinna być niższa niż 5° C.

Montaż:

Przed klejeniem należy wyznaczyć poziom pierwszego rzędu płytek oraz usunąć wszelkie zanieczyszczenia z tylnej części płytki. Klej należy nanosić zgodnie z instrukcją na opakowaniu kleju. Płytki należy docinać za pomocą piły do drewna lub metalu.
W przypadku montażu płytek wymagających fugowania, po związaniu kleju należy je zafugować niebrudzącą zaprawą do spoinowania firmy STONES.
W przypadku zastosowania płytek z gotową fugą, należy układać płytki fugą do góry.

Konserwacja:

Płyt nie należy impregnować żadnym środkiem do konserwacji.
Firma nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy montaż płytek na ścianie. Reklamacje dotyczące rozmiarów i kolorów po montażu nie są uwzględniane.