Płytki zewnętrzne – ciekawy sposób na zmianę elewacji

Aranżacje wnętrz przepełnione są wszelkimi rodzajami płytek ściennych takimi jak: kamień dekoracyjny, kamień naturalny oraz płytki cegłopodobne. Są to absolutni faworyci na rynku designu od przeszło 10 lat. Pojawia się zatem pytanie, czy płytki ścienne nadają się tylko do wnętrz? Oczywiście, że nie! Na rynku pojawia się coraz więcej płytek zewnętrznych. Równie atrakcyjnych i niejednokrotnie tworzonych z myślą o dekoracji zarówno wnętrz jak i elewacji.

 

Oviedo 1

Oviedo 1

Płytki zewnętrzne Stones są trwałe oraz bogate w różne warianty kolorystyczne. Charakteryzują się precyzyjnym wykonaniem oraz ciekawymi fakturami. Płytki zewnętrzne przełamują nudę, szarą powtarzalność i nadają budynkowi świeżego charakteru. Mogą kojarzyć się z egzotycznymi klimatami dalekich zakątków świata lub klasycznymi budynkami z cegły. Są gwarancją eleganckiego stylu i dobrego smaku. Można nimi pokryć elewację domu oraz udekorować ogrodzenie. Dzięki temu płytki zewnętrze mogą stanowić interesującą, spójną całość w ramach jednej posesji lub wydzielonej części terenu.

 

Zdecydowanym atutem płytek zewnętrznych Stones jest mnogość wyboru wśród wielu kształtów, styli, motywów przewodnich czy kolorów. Przykładowo miłośnicy drewna mogą wybrać pomiędzy płytkami zewnętrznymi Toronto oraz Albero. Pierwsza płytka zewnętrzna bazuje na mocnych liniach cięcia, które mimo geometrycznych kształtów idealnie komponują się ze strukturą drewna. Toronto świetnie sprawdzi się też w połączeniu z betonem architektonicznym. Największy efekt wow uzyskamy jednak przy montażu płytki na dużych powierzchniach. Drugą płytką inspirowaną strukturą drewna jest Albero. Nawet z niewielkiej odległości jej faktura jest łudząco podobna do prawdziwej, ciosanej deski.

 

Albero 1

Albero 1

Poszukiwacze delikatnych faktur oraz miłośnicy podróży będą zachwyceni płytkami Oviedo oraz Sandi. Oviedo to lekka i cienka mrozoodporna płytka tworząca efekt gry świateł i cieni. Bogactwo barw nawiązuje do architektury hiszpańskich zabytków miasta Oviedo. Inspirację stanowiły między innymi katedra San Salvador, kościół San Tirso oraz klasztor San Vicente. Natomiast kamień dekoracyjny Sandi nawiązuje do piaszczystych plaż. Widoczne przetarcia i żłobienia powodują zróżnicowanie faktury każdej płytki. Przywodzą na myśl piasek między palcami stóp. Dodatkowym atutem płytek zewnętrznych Stones jest łatwość montażu.

 

Oviedo 3

Oviedo 3

W tradycyjnym otoczeniu idealnie sprawdza się płytka elewacyjna Averno oraz płytki cegłopodobne Aruba. Wyrazista linia przebarwień Averno oraz nieregularna struktura świetnie współgra z jasną kolorystyką. Jako element elewacji wyśmienicie komponuje się z sielskim krajobrazem przyrody. Mrozoodporne płytki zewnętrzne Aruba to autorskie wcielenie naturalnej wiekowej cegły. Idealnie sprawdza się w stylu skandynawskim, poprzez klasyczny aż po vintage. Bogactwo odcieni płytek zadowoli nawet najbardziej wymagającego designera wnętrz. W zależności od koncepcji i projektu, dzięki płytkom zewnętrznym możemy nadać budynkowi odrobiny egzotyki lub wręcz przeciwnie – uzyskać efekt klasycznego, delikatnie konserwatywnego, ale przy tym ponadczasowego stylu. Ostatnie lata pokazują, że płytki zewnętrzne zyskują na popularności i stają się powoli swego rodzaju „must have” architektury domków jednorodzinnych.

 

Averno 1

Averno 1