Kamień ozdobny – modna dekoracja ściany

Kamień ozdobny jest obecnie jedną z najpopularniejszych okładzin ściennych we wnętrzach, na fasadach budynków mieszkalnych, garaży, murów, płotów, jak również na elementach małej architektury ogrodowej. Kamienie ozdobne w drobnych szczegółach imitują naturę, jednak dzięki, zastosowanej technologii gipsowej lub betonowej są tańsze, lżejsze i dużo bardziej uniwersalne niż naturalne wzorce.

 

Cascade 1

Cascade 1

Kamień ozdobny firmy Stones imituje wiele skał i kolorów z różnych zakątków świata. Są to np. odcienie karaibskich piasków widoczne w płytce Havana, różnorodnie wybarwiony w kolorach Portugalii kamień ozdobny Porto czy też Siena, płytka z gotową fugą, zachwycająca swoją pastelowością. Kamień ozdobny czerpie z kolorów i faktur wapiennych skał wielu krajów i regionów. Mieszkania umiejętnie i z gustem wyłożone kamieniem ozdobnym zyskują na ciepłym, domowym klimacie. Przestrzeń w naturalnych kolorach, od zgaszonej bieli, bardzo teksturalnego Murano czy City przez beże, żółcie, ciepłe szarości, sprzyja wypoczynkowi.

 

Havana 1

Havana 1

W blokach z wielkiej płyty kamień ozdobny nie tylko poprawia jakość życia powodowaną odejściem od surowości malowanych ścian, ale też swoimi kolorami i fakturami przybliża mieszkańca miasta do natury. Tu idealnie sprawdzą się, Gahano, Honey, Ineria, Lascar. Kamień ozdobny ma też wpływ na poprawę warunków akustycznych, gdyż stanowi dodatkowy, miły dla oka izolator. Kamień ozdobny w domach jednorodzinnych pozwala na wiele aranżacji i dowolne kształtowanie klimatu. Kamień ozdobny inspirowany wysokimi Himalajami, Alpami a nawet Tatrami, w swoich szarościach, odbiciach granitu, a przy tym nieregularnych, kamiennych kształtach pozwala na całkowite odcięcie się od surowości i tempa życia współczesnych metropolii. W podmiejskim domu wyłożonym kamieniem ozdobnym domownicy wypoczywają, odcinają się od stresu towarzyszącemu codziennej pracy. Surowość struktury kamienia ozdobnego pozwala przy tym łączyć go we wnętrzach zarówno z ciepłym drewnem, jak i nowoczesnymi przeszkleniami, które dodatkowo zwracają uwagę na jego piękno.

 

Lascar 2

Lascar 2

Nowoczesne alpejskie wille w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, a coraz częściej również domy budowane w Beskidach czy Sudetach wykorzystują kamień ozdobny w połączeniu z elementami nowoczesnego designu. Wychodzi znacznie taniej niż przy zastosowaniu ciężkiego, kosztownego kamienia tradycyjnego, a pozwala utrzymać tradycyjny klimat w wydaniu XXI-wiecznym. Z kamieniem ozdobnym idealnie komponują się kominki, najczęściej właśnie nim wykładane. Zastosowanie kamienia ozdobnego Stones na co dzień, pozwala każdego dnia cieszyć się wolnością czasu wolnego, najczęściej spotykaną na wakacjach. Szczególnie polecane są tu utrzymane w kolorystyce ziemi płytki Gahano oraz Cascade o wyraźnej strukturze łupanego kamienia. Coraz częściej kamień ozdobny trafia też na na fasady budynków, płoty, mury, altany. Szczególnie polecane są do tego mrozoodporne kamienie ozdobne wykonane z betonu, jak np. oferowane w wielu odcieniach Oviedo. Są ciut cięższe niż ich odpowiedniki gipsowe, jednak wyglądem i fakturą równie dobrze przywołują naturalne piękno.

 

Gahano 1

Gahano 1

Chcąc postawić na elegancję, wielu projektantów wybiera bardziej strukturalne kamienie ozdobne typu Sakura. Nadają klasy i szyku każdej fasadzie. Mają też, w odróżnieniu od fasad malowanych, tę zaletę, że nie widać na nich brudu, zanieczyszczeń związanych z codziennym użytkowaniem.